EaseUS Data Recovery Wizard Professional

Jak používat bezplatný Data Recovery Wizard pro obnovu ztracených dat?

Bezplatný EaseUS Data Recovery Wizard, bezpečný a efektivní nástroj na obnovu dat vám nabízí nejlepší zkušenosti s obnovou dat. Jak funguje EaseUS Data Recovery Wizard? Stačí splnit jednoduchý postup a můžete získat zpět všechna data.

Krok 1: Spusťte program a zahajte skenování

Nejprve si prosím stáhněte program a nainstalujte jej do počítače (NEINSTALUJTE jej na disk, kde jste ztratili data, jinak ztracené soubory a data budou přepsány).

Zvolte umístění pro spuštění vyhledávání dat

K zahájení vyhledávání dat prosím zvolte jejich umístění, jako je plocha, knihovny Windows, jednotky pevného disku, ztracené jednotky pevného disku (tato možnost je vhodná pro situaci, kdy došlo ke ztrátě dat způsobené odstraněním oddílu, ztrátou oddílu nebo opětovným rozdělením. Program načte tabulku oddílů a pod ní zobrazí seznam všech ztracených oddílů.)

EaseUS hard drive recovery tool with User Guide 2

Krok 2: Skenování počítače nebo zařízení

V horní části programu je panel s procesy zobrazující stav obnovy. Vedle lišty je tlačítko Stop a Pauza. Tlačítko Pauza umožňuje dočasné pozastavení skenování a jeho pozdější pokračování. V panelu procesů je zobrazen odhadovaný zbývající čas, skenovací proces se zobrazuje v procentech.

EaseUS hard drive recovery tool with User Guide 3

První skenování bude technicky velmi rychlé. Náš program nejprve zobrazí seznam všech souborů, které jsou smazány nebo odstraněny z koše. Po získání výsledků prvního skenování vás rozbalovací okno navede, abyste použili funkci Hloubkový Sken pro další důkladnější obnovení. Hloubkový Sken použijte v následujících dvou situacích:

1. Po prvním skenování nelze najít požadované soubory.
2. Obnovené soubory nelze správně otevřít.

Kliknutím na tlačítko Hloubkový Sken vlevo dole náš program provede nové sektorové skenování, což bude trvat déle než první skenování. Buďte prosím trpěliví a nepřerušujte toto skenování uprostřed procesu, pokud to není nutné.

EaseUS hard drive recovery tool with User Guide 4

Krok 3: Náhled a obnovení souborů

Výsledek skenování je rozdělen na 3 části. Nalevo je adresář se stromovou strukturou, který vám nabízí 3 způsoby (podle cesty, typů a času) pro rychlé filtrování souborů. Po výběru v levém menu se uprostřed zobrazí kno s detailnějšími informacemi (datum a typ). Okno na pravé straně zobrazí ještě detailnější informace o konkrétním souboru, případně náhled souboru.

EaseUS hard drive recovery tool with User Guide 5

Po náhledu nebo vyhledávání můžete vybrat cílové soubory a pro jejich obnovu stisknout tlačítko Obnovit a uložit je do počítače nebo do úložného zařízení (Prosím NEUKLÁDEJTE soubory na jednotku nebo zařízení, na kterém jste data ztratili).

EaseUS hard drive recovery tool with User Guide 5

Výsledky skenování můžete exportovat kliknutím na tlačítko Exportovat stav skenování a importováním výsledků skenování můžete provést další obnovení bez opětovného skenování klepnutím na tlačítko Importovat stav skenování.

EaseUS hard drive recovery tool with User Guide 6

 

Speciální nabídka